Payment credit card (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Payment
pt: Pagamento

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: April
pt: Abril

en: May
pt: Maio

en: June
pt: Junho

en: July
pt: Julho

en: August
pt: Agosto

en: September
pt: Setembro

en: October
pt: Outubro

en: November
pt: Novembro

en: December
pt: Dezembro

en: Start date
pt: Data de início

en: Expiration
pt: Expirar

en: Switch
pt: Alterar

en: You have entered an invalid credit card number.
pt: Você digitou um número de cartão de crédito inválido.

en: Card type
pt: Tipo de cartão

en: Card owner
pt: Titular do cartão

en: Card number
pt: Número do cartão

en: Issuing bank
pt: Banco emissor

en: Security code
pt: Código de Segurança

en: You have entered an expired credit card.
pt: Introduziu um cartão de crédito expirado.

en: You have entered an invalid card security code.
pt: Introduziu um código de segurança de cartão inválido.

en: Your have entered an invalid start date.
pt: Introduziu uma data de início inválida.

en: You have entered an invalid issue number.
pt: Introduziu um número de emissão inválido.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
pt: Introduziu um número de cartão de crédito de um tipo de cartão não suportado.

en: Discover Card
pt: Cartão Discover

en: You have entered a credit card number that does not match the type selected.
pt: Introduziu um número de cartão de crédito que não coincide com o tipo selecionado.

[ctx: credit card issue number for card types that require it]
en: Issue number
pt: Número de emissão
