PayPal Roles (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Length
hi: लंबाई

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: N/A
hi: एन / ए

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Timezone
hi: समय क्षेत्र

en: Decimal
hi: दशमलव

en: Precision
hi: सूक्ष्मता

en: Space
hi: जगह

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Decimal point
hi: दशमलव बिंदु

en: Custom date format
hi: अपने अनुसार तिथि प्रारूप

en: Comma
hi: अल्पविराम

en: Apostrophe
hi: एपॉस्ट्रॉफ़ी
