PayPal Roles (7.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Currency
ro: Monedă

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Length
ro: Lungime

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Active
ro: Activ

en: Date format
ro: Format dată

en: Custom
ro: Personalizat

en: Role ID
ro: ID-ul rolului

en: N/A
ro: N/D

en: Amount
ro: Suma

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Inactive
ro: inactiv

en: day(s)
ro: zi(le)

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Precision
ro: Precizie

en: Space
ro: spațiu

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: User Role
ro: Rol Utilizator

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Role ID.
ro: ID-ul rolului.

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Custom date format
ro: Format de dată personalizat

en: Comma
ro: virgulă

en: Round
ro: Rotunjit

en: If checked, the number will be rounded.
ro: Dacă este bifat, numărul va fi rotunjit.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ro: Specificaţi câte zecimale să se afişeze după virgulă.

en: What single character to use as a decimal point.
ro: Ce caracter unic va fi utilizat ca separator zecimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
ro: Ce caracter singular va fi utilizat ca separator de mii.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ro: Text de pus înainte de număr, cum ar fi simbolul monetar.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ro: Text de pus după număr, cum ar fi simbolul monetar.

en: Format plural
ro: Format de plural

en: If checked, special handling will be used for plurality.
ro: Dacă este bifat, o manipulare (handling) specială va fi utlizată pentru plural.

en: Singular form
ro: Formă de singular

en: Plural form
ro: Formă de plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
ro: Textul folosit pentru forma de plural, @count va fi înlocuit cu valoarea.

en: Thousands marker
ro: Separator de mii

en: Apostrophe
ro: Apostrof

en: Timezone to be used for date output.
ro: Fusul orar folosit pentru formatul de ieșire al datei.

en: - Default site/user timezone -
ro: - Fusul orar implicit al sitului/utilizatorului -
