PayPal Roles (7.x-1.0-alpha3) - en to vi translation catalogue (46 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: Delete
vi: Xóa

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Enabled
vi: Bật

en: Currency
vi: Tiền tệ

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Date
vi: Ngày tháng

en: - None -
vi: - Không -

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Length
vi: Chiều dài

en: User
vi: Người dùng

en: User ID
vi: ID người dùng

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Active
vi: Hoạt động

en: Date format
vi: Định dạng ngày

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Amount
vi: Số lượng

en: Unlimited
vi: Không giới hạn

en: Inactive
vi: Không hoạt động

en: Edit membership
vi: Sửa hội viên

en: Transaction ID.
vi: Mã giao dịch.

en: day(s)
vi: ngày

en: week(s)
vi: tuần

en: month(s)
vi: tháng

en: Timezone
vi: Múi giờ

en: Decimal
vi: Thập phân

en: Precision
vi: Độ chính xác

en: Space
vi: Khoảng trống

en: year(s)
vi: năm

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Decimal point
vi: Dấu chấm thập phân

en: Custom date format
vi: Định dạng ngày tùy chỉnh

en: Comma
vi: Dấu phẩy

en: Edit link
vi: Sửa liên kết

en: Round
vi: Ngẫu

en: If checked, the number will be rounded.
vi: Nếu đánh dấu, số sẽ được làm tròn

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
vi: Xác định bao nhiêu chữ số phía sau dấu chấm thập phân.

en: What single character to use as a decimal point.
vi: Ký tự dùng làm dấu chấm thập phân.

en: What single character to use as the thousands separator.
vi: Ký tự dùng làm dấu ngăn cách phần nghìn.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
vi: Ký hiệu tiền tệ đặt trước số

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
vi: Ký hiệu tiền tệ đặt sau số
