PayPal Roles (7.x-1.0-beta1) - en to jv translation catalogue (39 entries)

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Enabled
jv: Urip

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Date
jv: Tanggal

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: User
jv: Panganggo

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Active
jv: Aktif

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Custom
jv: Kostum

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Brazil
jv: Brasil

en: Poland
jv: Polandia

en: Portugal
jv: Portugis

en: Germany
jv: Jerman

en: Canada
jv: Kanada

en: France
jv: Perancis

en: Italy
jv: Italia

en: Netherlands
jv: Belanda

en: Spain
jv: Spanyol

en: Switzerland
jv: Swiss

en: United Kingdom
jv: Inggris

en: United States
jv: Amerika Serikat

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: Decimal
jv: Desimal

en: Precision
jv: Ketepatan

en: Space
jv: Spasi

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Comma
jv: Koma
