PayPal Roles (7.x-1.0-beta2) - en to cs translation catalogue (67 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Currency
cs: Měna

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Date
cs: Datum

en: - None -
cs: - Nic -

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Length
cs: Délka

en: User
cs: Uživatel

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Active
cs: Aktivní

en: Date format
cs: Formát data

en: Custom
cs: Vlastní

en: Amount
cs: Částka

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Poland
cs: Polsko

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Germany
cs: Německo

en: Australia
cs: Austrálie

en: Austria
cs: Rakousko

en: Belgium
cs: Belgie

en: Canada
cs: Kanada

en: China
cs: Čína

en: France
cs: Francie

en: Italy
cs: Itálie

en: Netherlands
cs: Nizozemsko

en: Russia
cs: Rusko

en: Spain
cs: Španělsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: United Kingdom
cs: Spojené království

en: United States
cs: Spojené státy

en: day(s)
cs: dnů

en: week(s)
cs: týdnů

en: month(s)
cs: měsíc(ů)

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Precision
cs: Přesnost

en: Space
cs: Mezera

en: year(s)
cs: roků

en: Machine name
cs: Strojový název

en: User Role
cs: Uživatelská role

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Decimal point
cs: Desetinná tečka

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Comma
cs: Čárka

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: If checked, the number will be rounded.
cs: Pokud je zaškrtnuto, číslo bude zaokrouhleno.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
cs: Určete počet číslic vypsaných za desetinnou čárkou.

en: What single character to use as a decimal point.
cs: Jaký znak použít jako desetinnou čárku.

en: What single character to use as the thousands separator.
cs: Jaký znak použít jako oddělovač tisíců.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený před číslo, například symbol měny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený za číslo, například symbol měny.

en: Format plural
cs: Formátovat množné číslo

en: Singular form
cs: Tvar jednotného čísla

en: Text to use for the singular form.
cs: Text použitý pro tvar jednotného čísla.

en: Plural form
cs: Tvar množného čísla

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
cs: Text použitý pro tvar množného čísla, @count bude nahrazeno hodnotou.

en: Thousands marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Apostrophe
cs: Apostrof
