PayPal Roles (7.x-1.0-beta2) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Status
is: Staða

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkt

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Date
is: Dagsetning

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Length
is: Lengd

en: User
is: Notandi

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Custom
is: Sérsniðið

en: N/A
is: Á ekki við

en: Amount
is: Upphæð

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Brazil
is: Brasilía

en: Poland
is: Pólland

en: Portugal
is: Portúgal

en: Germany
is: Þýskaland

en: Australia
is: Ástralía

en: Austria
is: Austurríki

en: Belgium
is: Belgía

en: Canada
is: Kanada

en: China
is: Kína

en: France
is: Frakkland

en: Italy
is: Ítalía

en: Netherlands
is: Holland

en: Russia
is: Rússland

en: Spain
is: Spánn

en: Switzerland
is: Sviss

en: United Kingdom
is: Bretland

en: United States
is: Bandaríkin

en: Timezone
is: Tímabelti

en: Decimal point
is: Tugabrotsskil

en: Comma
is: Komma

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: What single character to use as a decimal point.
is: Hvaða staf á að nota sem tugabrotsskil.

en: What single character to use as the thousands separator.
is: Hvaða staf á að nota sem þúsundaskil.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
is: Texti til að setja fyrir framan tölustafinn, eins og tákn gjaldmiðils.
