PayPal Roles (7.x-1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (73 entries)

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: Currency
pl: Waluta

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Date
pl: Data

en: - None -
pl: - Brak -

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Length
pl: Długość

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: Active
pl: Aktywne

en: Date format
pl: Format daty

en: Custom
pl: Własne

en: Role ID
pl: ID roli

en: N/A
pl: niedostępne

en: Amount
pl: Ilość

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Poland
pl: Polska

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Germany
pl: Niemcy

en: Belgium
pl: Belgia

en: Canada
pl: Kanada

en: China
pl: Chiny

en: France
pl: Francja

en: Italy
pl: Włochy

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Russia
pl: Rosja

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Edit membership
pl: Edytuj członkostwo

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Precision
pl: Dokładność

en: User ID.
pl: ID użytkownika.

en: Space
pl: Odstęp

en: Cancel link
pl: odnośnik Anuluj

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: User Role
pl: Rola użytkownika

en: for
pl: dla

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Role ID.
pl: ID roli.

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Comma
pl: Przecinek

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Round
pl: Zaokrąglaj

en: If checked, the number will be rounded.
pl: Jesli pole jest zaznaczone, liczby będą zaokrąglane.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
pl: Ile cyfr ma być wyświetlanych po przecinku.

en: What single character to use as a decimal point.
pl: Znak używany jako separator dziesiętny.

en: What single character to use as the thousands separator.
pl: Znak używany jako separator tysięcy.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
pl: Tekst poprzedzający liczbę, taki jak symbol waluty.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
pl: Tekst wyświetlany za liczbą, taki jak symbol waluty.

en: Payment type
pl: Typ płatności

en: Format plural
pl: Format liczby mnogiej

en: If checked, special handling will be used for plurality.
pl: Ta opcja umożliwia specjalne traktowanie liczby mnogiej.

en: Singular form
pl: Forma liczby pojedynczej

en: Text to use for the singular form.
pl: Tekst używany do formy liczby pojedynczej.

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
pl: Tekst używany do liczby mnogiej, wyrażenie @count będzie zamienione na wartość.

en: Thousands marker
pl: Znacznik tysięcy

en: Apostrophe
pl: Apostrof

en: Timezone to be used for date output.
pl: Strefa czasowa używana dla wyjścia daty.

en: - Default site/user timezone -
pl: - Domyślna strefa czasowa użytkownika/strony -
