PayPal Roles (7.x-1.0-beta3) - en to da translation catalogue (79 entries)

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Currency
da: Valuta

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: - None -
da: - Ingen -

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Length
da: Længde

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: Date format
da: Datoformat

en: Custom
da: Tilpasset

en: Role ID
da: Rolle ID

en: Amount
da: Beløb

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Brazil
da: Brasilien

en: Poland
da: Polen

en: Germany
da: Tyskland

en: Australia
da: Australien

en: Austria
da: Østrig

en: Belgium
da: Belgien

en: China
da: Kina

en: France
da: Frankrig

en: Italy
da: Italien

en: Netherlands
da: Nederlandene

en: Russia
da: Rusland

en: Spain
da: Spanien

en: Switzerland
da: Schweiz

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States
da: USA

en: GBP
da: DKK

en: Edit membership
da: Redigér medlemskab

en: Transaction ID.
da: Transaktions-ID

en: day(s)
da: dag(e)

en: week(s)
da: uge(r)

en: month(s)
da: måned(er)

en: Timezone
da: Tidszone

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Precision
da: Præcision

en: User ID.
da: Bruger ID.

en: Space
da: Mellemrum

en: year(s)
da: år

en: Cancel link
da: Annullér-link

en: Machine name
da: Internt navn

en: User Role
da: Brugerrolle

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Role ID.
da: Rolle ID.

en: Decimal point
da: Decimaltegn

en: Custom date format
da: Tilpasset datoformat

en: Comma
da: Komma

en: Edit link
da: Redigér-link

en: Round
da: Afrund

en: If checked, the number will be rounded.
da: Hvis dette markeres afrundes tallet.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
da: Angive hvor mange decimaler der skal udskrives efter decimaltegnet.

en: What single character to use as a decimal point.
da: Hvilket tegn der bruges som decimaltegn.

en: What single character to use as the thousands separator.
da: Hvilket tegn der bruges som tusindadskiller.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
da: Tekst der vises før tallet, som f.eks. et valutasymbol.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
da: Tekst der vises efter tallet, som f.eks. et valutasymbol.

en: Format plural
da: Flertalsformat

en: If checked, special handling will be used for plurality.
da: Brug speciel håndtering af flertal.

en: Singular form
da: Entalsform

en: Text to use for the singular form.
da: Tekst der bruges til entalsformen.

en: Plural form
da: Flertalsform

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
da: Tekst der skal bruges som flertalsform, @count erstattes med værdien.

en: Not specified
da: Ikke angivet

en: Thousands marker
da: Tusindadskiller

en: Apostrophe
da: Apostrof

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
da: Hvis du vælger "Brugerdefineret", bør du læse <a href="@url" target="_blank">target="_blank">PHP dokumentationen</a> om datoformater. Ellers skal du indtaste antallet af forskellige tidsenheder der skal vises (standardværdien er 2).

en: Timezone to be used for date output.
da: Tidszonen som bruges til dato-output.

en: - Default site/user timezone -
da: - Standard site/bruger-tidszone -
