PayPal Roles (7.x-1.0-beta3) - en to gl translation catalogue (66 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Delete
gl: Borrar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: Currency
gl: Divisa

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Date
gl: Data

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Length
gl: Lonxitude

en: User
gl: Usuario/a

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: Active
gl: Activo

en: Date format
gl: Formato de data

en: Custom
gl: Personalizado

en: Role ID
gl: ID do rol

en: N/A
gl: N/D

en: Amount
gl: Cantidade

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Inactive
gl: Inactivo

en: Brazil
gl: Brasil

en: Poland
gl: Polonia

en: Germany
gl: Alemaña

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Canada
gl: Canadá

en: France
gl: Francia

en: Italy
gl: Italia

en: Netherlands
gl: Holanda

en: Russia
gl: Rusia

en: Spain
gl: España

en: Switzerland
gl: Suíza

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United States
gl: Estados Unidos

en: day(s)
gl: día(s)

en: week(s)
gl: semana(s)

en: month(s)
gl: mes(es)

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Precision
gl: Precisión

en: Space
gl: Espazo

en: year(s)
gl: ano(s)

en: Cancel link
gl: Enlace para cancelar

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Custom date format
gl: Formato personalizado de data

en: Comma
gl: Coma

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: Round
gl: Redondear

en: If checked, the number will be rounded.
gl: Se está seleccionado, o número será redondeado.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
gl: Especifica cantos díxitos se van a amosar despois da coma decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
gl: Caracter a usar como separador decimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
gl: Caracter a usar como separador de miles.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar antes do número, como un símbolo de moeda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar despois do número, como un símbolo de moeda.

en: Format plural
gl: Formatear plural

en: Singular form
gl: Forma singular

en: Plural form
gl: Forma plural

en: Not specified
gl: Non especificado

en: Thousands marker
gl: Separador de miles

en: Apostrophe
gl: Apóstrofe
