PayPal Roles (7.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (64 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Suffix
oc: Sufix

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Currency
oc: Devisa

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Date
oc: Data

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Length
oc: Longor

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Date format
oc: Format de data

en: Custom
oc: Personalizat

en: Amount
oc: Montant

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Brazil
oc: Brasil

en: Poland
oc: Polonha

en: Germany
oc: Alemanha

en: Australia
oc: Austràlia

en: Austria
oc: Àustria

en: Belgium
oc: Belgica

en: Canada
oc: Canadà

en: France
oc: França

en: Italy
oc: Itàlia

en: Netherlands
oc: Païses basses

en: Spain
oc: Espanha

en: Switzerland
oc: Soïssa

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: day(s)
oc: jorn(s)

en: week(s)
oc: setmana(s)

en: month(s)
oc: mes(es)

en: Timezone
oc: Fus orari

en: Space
oc: Espace

en: year(s)
oc: an(s)

en: Cancel link
oc: Ligam d'annulation

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: Comma
oc: Virgula

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Round
oc: Arrondi

en: If checked, the number will be rounded.
oc: Se aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arrondi.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
oc: Précisez lo nombre de chifras a afichar aprèp lo marcador decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
oc: Caractèr a utilizar coma marcador decimal

en: What single character to use as the thousands separator.
oc: Caractèr a utilizar coma separador de milierats.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
oc: Tèxte de far figurer abans lo nombre, per exemple una unitat monétaire.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
oc: Tèxte de far figurer aprèp lo nombre, per exemple una unitat monétaire.

en: Format plural
oc: Former lo plural

en: If checked, special handling will be used for plurality.
oc: Se marcat, lo plural serà pris en carga de façon spécifique.

en: Singular form
oc: Formation del singulier

en: Text to use for the singular form.
oc: Tèxte d'utilizar al singulier.

en: Plural form
oc: Formation del plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
oc: Tèxte d'utilizar per la formation del plural, @count serà remplaçat per la valor.

en: Thousands marker
oc: Separador de milierats
