PayPal Roles (7.x-1.0-beta4) - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Currency
sv: Valuta

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Date
sv: Datum

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Length
sv: Längd

en: User
sv: Användare

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: Active
sv: Aktiv

en: Date format
sv: Datumformat

en: Custom
sv: Anpassad

en: Role ID
sv: ID för roll

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Amount
sv: Belopp

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Brazil
sv: Brasilien

en: Poland
sv: Polen

en: Germany
sv: Tyskland

en: Australia
sv: Australien

en: Austria
sv: Österrike

en: Belgium
sv: Belgien

en: Canada
sv: Kanada

en: China
sv: Kina

en: France
sv: Frankrike

en: Italy
sv: Italien

en: Netherlands
sv: Nederländerna

en: Russia
sv: Ryssland

en: Spain
sv: Spanien

en: Switzerland
sv: Schweiz

en: United Kingdom
sv: Storbritannien

en: United States
sv: Förenta Staterna

en: Edit membership
sv: Redigera medlemskap

en: day(s)
sv: dag(ar)

en: week(s)
sv: veckor

en: month(s)
sv: månad(er)

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Decimal
sv: Decimaltal

en: User ID.
sv: ID för användare

en: Space
sv: Blanksteg

en: year(s)
sv: år

en: Cancel link
sv: Länk för avbrytning

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: User Role
sv: Roll för användare

en: for
sv: för

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Role ID.
sv: ID-nummer för roll.

en: Decimal point
sv: Decimalkomma

en: Custom date format
sv: Anpassat datumformat

en: Comma
sv: Komma

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Round
sv: Avrundning

en: If checked, the number will be rounded.
sv: Om ikryssad, kommer talet att avrundas.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sv: Ange hur många siffror som skall skrivas ut efter decimalkommat.

en: What single character to use as a decimal point.
sv: Vilket enskilt tecken att använda som decimalkomma.

en: What single character to use as the thousands separator.
sv: Vilket enskilt tecken att använda som avskiljare för tusental.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sv: Text att sätta framför numret, såsom en valutasymbol.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sv: Text att sätta efter numret, såsom en valutasymbol.

en: Format plural
sv: Pluralsformat

en: If checked, special handling will be used for plurality.
sv: Om markerad kommer särskild hantering användas för pluralsform.

en: Singular form
sv: Singularform

en: Text to use for the singular form.
sv: Text som används för singularformen.

en: Plural form
sv: Pluralform

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
sv: Text som används för pluralformen, @count kommer ersättas med värdet.

en: Not specified
sv: Ej angivet

en: Thousands marker
sv: Tusentalsmarkör

en: Apostrophe
sv: Apostrof

en: @date_format format
sv: Format @date_format

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
sv: Om "Anpassad", se <a href="@url" target="_blank">PHP:s manual </a> för datumformat. Annars anger du antalet olika tidsenheter att visa, vilket som förvalt är 2.

en: Timezone to be used for date output.
sv: Tidszon som skall användas för utskrift av datum.

en: - Default site/user timezone -
sv: - Förvald tidszon för webbplats/användare -
