PayPal Roles (7.x-1.0-beta5) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Brazil
bn: ব্রাজিল

en: Poland
bn: পোল্যান্ড

en: Portugal
bn: পর্তুগাল

en: Germany
bn: জার্মানী

en: Belgium
bn: বেলজিয়াম

en: France
bn: ফ্রান্স

en: Italy
bn: ইতালি

en: Netherlands
bn: নেদারল্যান্ড

en: Russia
bn: রাশিয়া

en: Spain
bn: স্পেন

en: Switzerland
bn: সুইজারল্যান্ড

en: United Kingdom
bn: যুক্তরাজ্য

en: United States
bn: যুক্তরাষ্ট্র

en: Space
bn: স্পেস

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
