PayPal Roles (7.x-1.0-beta5) - en to he translation catalogue (65 entries)

en: Status
he: מצב

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: - None -
he: - ללא -

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Length
he: אורך

en: User
he: משתמש

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Active
he: פעיל

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Custom
he: מותאם

en: Role ID
he: מזהה תפקיד

en: N/A
he: -ללא-

en: Amount
he: כמות

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Brazil
he: ברזיל

en: Poland
he: פולין

en: Portugal
he: פורטוגל

en: Germany
he: גרמניה

en: Australia
he: אוסטרליה

en: Austria
he: אוסטריה

en: Belgium
he: בלגיה

en: Canada
he: קנדה

en: China
he: סין

en: France
he: צרפת

en: Italy
he: איטליה

en: Netherlands
he: הולנד

en: Russia
he: רוסיה

en: Spain
he: ספרד

en: Switzerland
he: שווייץ

en: United Kingdom
he: הממלכה המאוחדת

en: United States
he: ארצות הברית

en: Edit membership
he: עריכת חברות

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Decimal
he: דצימלי

en: Precision
he: דיוק

en: Space
he: רווח

en: Machine name
he: שם מכונה

en: User Role
he: תפקיד

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Role ID.
he: מזהה תפקיד

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: Custom date format
he: תבנית תאריך מותאמת אישית

en: Comma
he: פסיק

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: Round
he: עגל

en: If checked, the number will be rounded.
he: אם נבחר, המספר יעוגל.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
he: ציין כמה ספרות אחרי הנקודה להדפיס.

en: What single character to use as a decimal point.
he: התו שיש להשתמש בו כנקודה עשרונית.

en: What single character to use as the thousands separator.
he: תו יחיד שיש להשתמש בו כמפריד אלפים.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
he: טקסט אותו יש לשים לפני המספר, כגון סמל מטבע.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
he: הטקסט שיש לשים אחרי המספר, כגון סימון סוג מטבע.

en: Singular form
he: צורת יחיד

en: Plural form
he: צורת רבים

en: Not specified
he: לא מוגדר
