PayPal Roles (7.x-1.0-beta5) - en to kn translation catalogue (41 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Brazil
kn: ಬ್ರಝಿಲ್

en: Poland
kn: ಪೊಲ್ಯಾಂಡ್

en: Portugal
kn: ಪೋರ್ಚುಗಲ್

en: Germany
kn: ಜರ್ಮನಿ

en: Australia
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ

en: Austria
kn: ಆಸ್ಟ್ರಿಯಾ

en: Belgium
kn: ಬೆಲ್ಜಿಯಮ್

en: Canada
kn: ಕೆನಡಾ

en: China
kn: ಚೀನಾ

en: France
kn: ಫ್ರಾನ್ಸ್

en: Italy
kn: ಇಟಲಿ

en: Netherlands
kn: ನೆದರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್

en: Russia
kn: ರಷ್ಯಾ

en: Spain
kn: ಸ್ಪೇನ್

en: Switzerland
kn: ಸ್ವಿಟ್ಜರ್ಲ್ಯಾಂಡ್

en: United Kingdom
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಕಿಂಗ್ಡಮ್

en: United States
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Decimal
kn: ದಶಾಂಶ

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ
