PayPal Roles (7.x-1.0-beta6) - en to fi translation catalogue (85 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Currency
fi: Valuutta

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Date
fi: Päivämäärä

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Length
fi: Pituus

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: Active
fi: Voimassa

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Custom
fi: Oma

en: Role ID
fi: Roolin ID

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Amount
fi: Määrä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Brazil
fi: Brasilia

en: Poland
fi: Puola

en: Portugal
fi: Portugali

en: Button
fi: Nappi

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Germany
fi: Saksa

en: Austria
fi: Itävalta

en: Belgium
fi: Belgia

en: Canada
fi: Kanada

en: China
fi: Kiina

en: France
fi: Ranska

en: Italy
fi: Italia

en: Netherlands
fi: Hollanti

en: Russia
fi: Venäjä

en: Spain
fi: Espanja

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt Kuningaskunta

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: Edit membership
fi: Muokkaa jäsenyyttä

en: day(s)
fi: päivä(t)

en: week(s)
fi: viikko / viikot

en: month(s)
fi: kuukausi / kuukaudet

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: Space
fi: Välilyönti

en: year(s)
fi: vuosi / vuodet

en: Cancel link
fi: Peruuta linkki

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: User Role
fi: Käyttäjärooli

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Role ID.
fi: Roolin ID.

en: Decimal point
fi: Desimaalipiste

en: Custom date format
fi: Mukautettu päivämäärämuoto

en: Comma
fi: Pilkku

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Round
fi: Pyöristä

en: If checked, the number will be rounded.
fi: Jos valittuna arvo pyöristetään.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
fi: Määrittele kuinka monta lukua näytetään desimaalipilkun jälkeen.

en: What single character to use as a decimal point.
fi: Mitä yksittäistä merkkiä käytetään desimaalipisteenä.

en: What single character to use as the thousands separator.
fi: Mitä merkkiä käytetään tuhatlukujen erottajana.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
fi: Numeroa ennen sijoitettava teksti, esimerkiksi valuuttayksikön merkki.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
fi: Numeron jälkeen sijoitettava teksti, esimerkiksi valuuttayksikön merkki.

en: Payment type
fi: Maksutyyppi

en: Format plural
fi: Formatoi monikko

en: If checked, special handling will be used for plurality.
fi: Mikäli valittuna, monikon määrittelyyn käytetään erityistä toimintoa.

en: Singular form
fi: Yksikkömuoto

en: Text to use for the singular form.
fi: Yksikkömuodossa käytettävä teksti.

en: Plural form
fi: Monikkomuoto

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
fi: Monikkomuodossa käytettävä teksti, @count korvataan arvolla.

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: Thousands marker
fi: Tuhansien merkki

en: Apostrophe
fi: Heittomerkki

en: Memberships
fi: Jäsenyydet

en: @date_format format
fi: @date_format muoto

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
fi: Mikäli "Kustomoitu", katso <a href="@url" target="_blank">PHP ohjeista</a> lisätietoa päivämäärämuotoiluista. Muussa tapauksessa syötä näytettävien päivämääräyksiköiden lukumäärä, oletus on 2.

en: Timezone to be used for date output.
fi: Päivämäärän näytössä käytettävä aikavyöhyke.

en: - Default site/user timezone -
fi: - Käyttäjän/sivuston oletusaikavyöhyke -
