PayPal Roles (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Currency
fa: واحد پول

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Date
fa: تاریخ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Length
fa: طول

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Active
fa: فعال

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Custom
fa: سفارشی

en: Role ID
fa: شناسه نقش

en: N/A
fa: هیچ

en: Amount
fa: مقدار

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Edit membership
fa: ویرایش عضویت

en: day(s)
fa: روز(ها)

en: week(s)
fa: هفته (ها)

en: month(s)
fa: ماه (ها)

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: Decimal
fa: اعشار

en: Precision
fa: دقت

en: Space
fa: فاصله

en: year(s)
fa: سال(ها)

en: Cancel link
fa: پیوند لغو

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: for
fa: برای

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Decimal point
fa: ممیز دهدهی

en: Custom date format
fa: قالب سفارشی تاریخ

en: Comma
fa: کاما

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: If checked, the number will be rounded.
fa: اگر انتخاب شده باشد، عددها رند می‌شوند.

en: Thousands marker
fa: نشانگر هزارگان
