Pay-per-node (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: user
fr: utilisateur

en: Content
fr: Contenu

en: content
fr: contenu

en: Quantity
fr: Quantité

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: Purchased
fr: Acheté

en: view
fr: voir

en: created
fr: créé

en: edit
fr: modifier

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Node type
fr: Type de nœud

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Created
fr: Créé

en: administer
fr: administrer

en: Allowed
fr: Autorisé

en: overview
fr: vue d'ensemble

en: Role
fr: Rôle

en: Order
fr: Ordre

en: left
fr: gauche

en: modify
fr: modifier

en: create
fr: créer

en: Changed
fr: Modifié

en: No content types available.
fr: Aucun type de contenu disponible.

en: Available
fr: Disponible

en: @type: added %title.
fr: @type : %title ajouté.

en: My account
fr: Mon compte

en: @type %title has been created.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été créé.

en: The post could not be saved.
fr: Le contenu n'a pu être enregistré.

en: Number of nodes
fr: Nombre de nœuds

en: Bulk operations
fr: Opérations en masse

en: Submit !name
fr: Soumettre !name
