Pay-per-node (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: user
id: anggota

en: Content
id: Konten

en: content
id: konten

en: Type
id: Jenis

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Purchased
id: Terbeli

en: view
id: tampilan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Node type
id: Jenis node

en: Content type
id: Jenis konten

en: Created
id: Dibuat

en: Allowed
id: Diperbolehkan

en: Role
id: Peran

en: Order
id: Urutan

en: left
id: kiri

en: create
id: buat

en: Changed
id: Berubah

en: No content types available.
id: Tidak ada jenis konten yang tersedia.

en: Available
id: Ketersediaan

en: @type: added %title.
id: @type: menambahkan %title.

en: My account
id: Akun saya

en: @type %title has been created.
id: @type %title sudah dibuat.

en: The post could not be saved.
id: Artikel tidak bisa disimpan.
