PBS Media Manager (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: title
pt: título

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Audience
pt: Audiência

en: Action
pt: Ação

en: Changelog
pt: Lista de Modificações

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Update
pt: Atualizar

en: Create
pt: Criar

en: Page
pt: Página

en: API Key
pt: Chave de API

en: Media
pt: Mídia

en: description
pt: descrição

en: Filters
pt: Filtros

en: Period
pt: Ponto

en: Production
pt: Produção

en: No results found
pt: Nenhum resultado encontrado.

en: Assets
pt: Recursos

en: Migrate
pt: Migrar

en: Collections
pt: Coleções

en: Simple
pt: Simples

en: Sort
pt: Ordenar

en: %field is required.
pt: %field é obrigatório.

en: Resource
pt: Recurso

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pt: Um erro ocorreu ao processar %error_operation com os argumentos: @arguments

en: Video URL
pt: URL do vídeo

en: Shows
pt: Mostrando

en: Resource ID
pt: ID do recurso

en: Last Hour
pt: Última Hora

en: Asset ID
pt: ID do Ativo
