PBS TV Schedule (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Title
de: Titel

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Description
de: Beschreibung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Weight
de: Gewichtung

en: Default
de: Standard

en: Schedule
de: Geplante Vorgänge

en: View
de: Ansicht

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Day
de: Tag

en: Channel
de: Kanal

en: Untitled
de: Ohne Titel

en: Week of @date
de: Woche von @date

en: No results found.
de: Keine Ergebnisse gefunden.

en: Primary key
de: Primärschlüssel

en: External ID
de: Externe ID

en: @date (today)
de: @date (heute)

en: Upcoming Airings
de: Bevorstehende Ausstrahlungen

en: @show - Upcoming Airings
de: @show - Bevorstehende Ausstrahlungen

en: Program title.
de: Programmtitel.

en: Program description.
de: Programmbeschreibung.

en: External ID.
de: Externe ID.

en: <em>No description.</em>
de: <em>Keine Beschreibung.</em>
