PDF Reader (7.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: or
fr: ou

en: Show download link
fr: Afficher un lien de téléchargement

en: Renderer
fr: Moteur de rendu

en: Configure PDF Reader
fr: Configurer PDF Reader

en: Administer PDF Reader
fr: Administrer PDF Reader

en: Perform maintenance tasks for PDF Reader
fr: Effectuer des tâches de maintenance pour PDF Reader

en: Manage PDF Reader display format.
fr: Gérer le format d'affichage de PDF Reader.

en: Creates new display format for fields that renders the file using PDF Reader
fr: Crée un nouveau format d'affichage pour les champs qui affiche le fichier en utilisant PDF Reader

en: It appears your Web browser is not configured to display PDF files.
fr: Il semble que votre navigateur ne soit pas configuré pour afficher les fichiers PDF.

en: Download adobe Acrobat
fr: Télécharger Adobe Acrobat

en: click here to download the PDF file.
fr: cliquez ici pour télécharger le fichier PDF.

en: Click here to download the PDF file.
fr: Cliquez ici pour télécharger le fichier PDF.

en: Display in colorbox (colorbox module must be installed).
fr: Afficher dans une colorbox (le module colorbox doit être installé)
