PDFTemplate (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Variable
it: Variabile

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: settings
it: impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Download PDF
it: Scarica PDF

en: Path
it: Percorso

en: Filename
it: Nome file

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Text
it: Testo

en: Variable name
it: Nome della variabile

en: N/A
it: N/D

en: Are you sure?
it: Si è sicuri?

en: Templates
it: Template

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
