PDFTemplate (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Variable
pt: Variável

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: settings
pt: configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Download PDF
pt: Baixar PDF

en: Path
pt: Caminho

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Text
pt: Texto

en: Variable name
pt: Nome da variável

en: N/A
pt: N/D

en: Delete template
pt: Excluir tema

en: API key
pt: Chave da API

en: Are you sure?
pt: Você tem certeza?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Template file
pt: Arquivo do template

en: Private file directory
pt: Diretório de arquivo privado
