Persistent Dismissable Messages (7.x-1.1-beta1) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Paths
fr: Chemins

en: User
fr: Utilisateur

en: Message type
fr: Type de message

en: System
fr: Système

en: Repeat message
fr: Répéter le message

en: If disabled and the message has been already shown, then the message won't be repeated.
fr: Si désactivé et que le message a déjà été affiché, alors le message ne sera pas répété.
