Persistent Dismissable Messages (7.x-1.1-beta1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Message
it: Messaggio

en: Paths
it: Percorsi

en: User
it: Utente

en: Message type
it: Tipo di messaggio

en: System
it: Sistema

en: Repeat message
it: Ripetere messaggio

en: If disabled and the message has been already shown, then the message won't be repeated.
it: Se disattivato, e il messaggio è già stato mostrato, il messaggio non sarà ripetuto.
