Persistent Dismissable Messages (7.x-1.1-beta1) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Message
ja: メッセージ

en: Paths
ja: パス

en: User
ja: ユーザー

en: Message type
ja: メッセージタイプ

en: System
ja: システム

en: Repeat message
ja: メッセージを繰り返す

en: If disabled and the message has been already shown, then the message won't be repeated.
ja: このオプションを無効にした状態でメッセージが表示されたら、メッセージは二度と表示されなくなります。
