Persistent Dismissable Messages (7.x-1.1-beta1) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Paths
de: Pfade

en: User
de: Benutzer

en: Message type
de: Nachrichtentyp

en: Repeat message
de: Nachricht wiederholen

en: If disabled and the message has been already shown, then the message won't be repeated.
de: Die Nachricht wird nur dann nochmals angezeigt, wenn diese Option aktiviert ist.
