Persistent Dismissable Messages (7.x-1.1-beta1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Message
pt: Mensagem

en: Paths
pt: Endereços

en: User
pt: Usuário

en: Message type
pt: Tipo de mensagem

en: System
pt: Sistema

en: Repeat message
pt: Repetir mensagem

en: If disabled and the message has been already shown, then the message won't be repeated.
pt: Se for desabilitado e a mensagem já tiver sido mostrada, então a mensagem não será repetida.
