Per Role Picture (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: user
hr: korisnik

en: Operations
hr: Operacije

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Name
hr: Naziv

en: Save
hr: Spremi

en: Picture
hr: Slika

en: View user profile.
hr: Vidi korisnikov profil

en: Please wait...
hr: Molimo pričekajte...

en: file system
hr: sustav datoteka

en: @user's picture
hr: Slika korisnika @user

en: About
hr: Opis

en: edit permissions
hr: uredi dopuštenja

en: Save order
hr: Spremi poredak

en: edit role
hr: uredi ulogu

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
hr: Direktorij %directory ne postoji ili se u nj ne može zapisivati.

en: @name <em>(locked)</em>
hr: @name <em>(zaključano)</em>

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
