Per Role Picture (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: user
it: utente

en: Operations
it: Operazioni

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Picture
it: Ritratto

en: View user profile.
it: Visualizza il profilo dell'utente.

en: Please wait...
it: Attendere prego...

en: @user's picture
it: Ritratto di @user

en: About
it: Informazioni

en: edit permissions
it: modifica permessi

en: Save order
it: Salva l'ordine

en: edit role
it: modifica ruolo

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
it: La cartella %directory non esiste o non ha i permessi di scrittura

en: @name <em>(locked)</em>
it: @name <em>(bloccato)</em>

en: Weight for @title
it: Peso per @title
