Per Role Picture (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: user
pt: utilizador

en: Operations
pt: Operações

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Picture
pt: Retrato

en: View user profile.
pt: Ver perfil do utilizador.

en: Please wait...
pt: Por favor aguarde...

en: file system
pt: sistema de ficheiros

en: @user's picture
pt: Retrato de @user

en: About
pt: Sobre

en: edit permissions
pt: editar permissões

en: Save order
pt: Guardar ordem

en: edit role
pt: editar grupo

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
pt: O diretório %directory não existe ou não tem permissões de escrita.

en: @name <em>(locked)</em>
pt: @name <em>(trancado)</em>

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
