Per Role Picture (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Picture
hi: चित्र

en: View user profile.
hi: प्रयोक्ता की रुपरेखा देखें।

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...

en: file system
hi: फ़ाइल सिस्टम

en: @user's picture
hi: @user का छायाचित्र

en: About
hi: के बारे में

en: edit permissions
hi: अनुमति बदलें

en: Save order
hi: क्रम सुरक्षित करें

en: edit role
hi: दायित्व बदलें

en: @name <em>(locked)</em>
hi: @name <em>(सुरक्षित किया गया)</em>

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
