Per Role Picture (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: user
id: anggota

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Picture
id: Foto

en: View user profile.
id: Lihat profil pengguna.

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: file system
id: sistem file

en: @user's picture
id: Avatar @user

en: About
id: Tentang

en: edit permissions
id: edit kewenangan

en: Save order
id: Simpan pesanan

en: edit role
id: edit pemeran

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
id: Direktori %directory tidak ada atau tidak bisa ditulisi.

en: @name <em>(locked)</em>
id: @name <em>(dikunci)</em>

en: Weight for @title
id: Bobot @title
