Per Role Picture (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: user
pt: usuário

en: Operations
pt: Operações

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Picture
pt: Foto

en: View user profile.
pt: Ver perfil do usuário.

en: Please wait...
pt: Por favor, aguarde...

en: file system
pt: sistema de arquivos

en: @user's picture
pt: Foto de @user

en: About
pt: Sobre

en: edit permissions
pt: editar permissões

en: Save order
pt: Salvar ordem

en: edit role
pt: editar papel

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
pt: O diretório %directory não existe ou não tem permissões de escrita.

en: @name <em>(locked)</em>
pt: @name <em>(bloqueado)</em>

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
