Per Role Picture (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: user
ru: пользователь

en: Operations
ru: Операции

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Picture
ru: Изображение

en: View user profile.
ru: Просмотр профиля пользователя.

en: Please wait...
ru: Пожалуйста, подождите...

en: file system
ru: файловая система

en: @user's picture
ru: Аватар пользователя @user

en: About
ru: Информация

en: edit permissions
ru: редактировать права доступа

en: Save order
ru: Сохранить порядок

en: edit role
ru: редактировать роль

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
ru: Каталог %directory не существует или недоступен для записи.

en: @name <em>(locked)</em>
ru: @name <em>(заблокирован)</em>

en: Weight for @title
ru: Вес @title
