Perfecto (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Image
pt: Imagem

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: The file could not be uploaded.
pt: O ficheiro não pôde ser carregado.

en: Bypass content access control
pt: Saltar o controlo de acesso de conteúdo
