Perfecto (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Development
it: Sviluppo

en: Cancel
it: Annulla

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Image
it: Immagine

en: Upload
it: Carica

en: Click here
it: Clicca qui

en: reset
it: ripristina

en: Opacity
it: Opacità

en: The file could not be uploaded.
it: Il file non può essere caricato

en: Bypass content access control
it: Aggira il controllo di accesso ai contenuti
