Perfecto (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Image
pt: Imagem

en: Upload
pt: Carregar

en: Click here
pt: Clique aqui

en: reset
pt: restaurar

en: Opacity
pt: Opacidade

en: The file could not be uploaded.
pt: Não foi possível transferir o arquivo.

en: Bypass content access control
pt: Ignorar controle de acesso de conteúdo

en: Position X
pt: Posição X

en: Position Y
pt: Posição Y
