Performance Logging and Monitoring (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (48 entries)

en: enabled
he: פעיל

en: Development
he: פיתוח

en: Cancel
he: ביטול

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Summary
he: תקציר

en: Path
he: מיקום

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Details
he: פרטים

en: Other
he: אחר

en: settings page
he: דף הגדרות

en: Clear
he: ניקוי

en: Performance Logging
he: רישום ביצועים

en: Clear APC
he: נקה APC

en: Clears performance statistics collected in APC.
he: מנקה את סטטיסטיקות הביצועים שנאספו ב-APC

en: View summary performance logs: page generation times and memory usage.
he: צפה ביומני סיכום ביצועים: זמן ייצור דפים וצריכת זכרון.

en: Logging mode
he: מצב רישום

en: Detailed logging
he: רישום יומן מפורט

en: Summary logging (DB)
he: רישום סיכום (מסד נתונים)

en: Summary logging (APC)
he: רישום סיכומים (APC)

en: Accesses threshold
he: סף גישות

en: Performance detailed logging is !link. This can cause severe issues on live sites.
he: רישום ביצועים !link. דבר זה יכול לגרום לתופעות חמורות באתרים חיים.

en: Summary performance log is not enabled. Go to the !link to enable it.
he: רישום סיכום ביצועים לא מופעל. עבור ל-!link להפעלתו.

en: # accesses
he: # גישות

en: Max Memory (MB)
he: זכרון מירבי (מ"ב)

en: Avg Memory (MB)
he: זכרון ממוצע (מ"ב)

en: Query Count (Max)
he: ספירת שאילתה (מירבי)

en: Query Count (Avg)
he: ספירה (ממוצע) שאילתה

en: No statistics available yet.
he: עדיין אין סטטיסטיקות זמינות.

en: Showing !shown paths with more than !threshold accesses, out of !total total paths.
he: מציג !shown נתיבים עם יותר מ-!threshold גישות, מתוך סך של !total נתיבים.

en: Showing all !total paths.
he: מציג את כל !total הנתיבים.

en: Average memory per page: !mb_avg MB
he: ממוצע זכרון לדף: !mb_avg מ"ב

en: Total number of page accesses: !accesses
he: סך מספר גישות לדף: !accesses

en: First access: !access.
he: גישה ראשונה: !access.

en: Last access: !access.
he: גישה אחרונה: !access.

en: Memory (MB)
he: זיכרון(MB)

en: Anonymous?
he: אנונימי?

en: # Queries
he: # שאילתות

en: Confirm APC clear
he: אשר ניקוי APC

en: Are you sure you want to clear the APC statistics for this site?
he: האם אתה בטוח שאתה רוצה לנקות את סטטיסטיקות ה-APC עבור אתר זה?

en: Performance logging is not enabled
he: רישום ביצועים לא מופעל

en: Performance logging
he: רישום ביצועים

en: Performance logging details
he: פרטי רישום ביצועים

en: Performance logging query
he: שאילתת רישום ביצועים
