Performance Logging and Monitoring (7.x-1.3) - en to sk translation catalogue (36 entries)

en: enabled
sk: povolené

en: Development
sk: Vývoj

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Date
sk: Dátum

en: No log messages available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne správy v zázname.

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Path
sk: Cesta

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Other
sk: Ostatné

en: settings page
sk: stránka nastavení

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Logging mode
sk: Režim záznamu

en: Detailed logging
sk: Podrobný záznam

en: Log memory usage and page generation times for every page. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for large sites, as it can degrade performance severly. It is intended for use by developers, or on a test copy of the site.
sk: Zaznamenávať súhrnné údaje ako priemerné a maximálne trvanie generovania každej stránky. Tento režim záznamu <strong>nie je vhodný</strong> pre veľké stránky, pretože môže mať veľký vplyv na výkon. Je určený pre vývojárov na vývojovom serveri.

en: Summary logging (DB)
sk: Záznam súhrnu do databázy

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to the database. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for most live sites.
sk: Zaznamenávať súhrnné údaje ako priemerné a maximálne trvanie generovania stránky a využitie pamäte do databázy. Tento režim záznamu <strong>nie je vhodný</strong> pre väčšinu produčných stránok.

en: Summary logging (APC)
sk: Záznam súhrnu (APC)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to APC, if installed. The summary will be stored in APC memory, and hence there is no load on the database. This logging to APC is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
sk: Zaznamenávať súhrnné údaje ako priemerné a maximálne trvanie generovania stránky a využitie pamäte do APC, ak je nainštalované. Súhrn sa uloží v pamäti APC a teda väbec nezaťažuje databázu. Záznam do APC je vhodný pre väčšinu produkčných stránok, kde nie je počet jedinečných prístupov k stránkam príliš vysoký.

en: Database Query timing and count
sk: Časovanie a počet požiadaviek do databázy

en: Accesses threshold
sk: Hraničná hodnota počtu prístupov

en: When displaying the summary report and using APC, only pages with the number of accesses larger than the specified threshold will be shown. Also, when cron runs, pages with that number of accesses or less will be removed, so as not to overflow APC's shared memory. This is useful on a live site with a high volume of hits. On a development site, you probably want this set to 0, so you can see all pages.
sk: Keď sa zobrazuje súhrnná správa a používa APC, zobrazia sa iba stránky s počtom prístupov vyšším ako určená hraničná hodnota. Tiež keď beží cron, stránky s týmto alebo menším počtom prístupov budú dostránené aby sa nepreplnila zdieľaná pamäť APC. To je užitočné na vyťažených stránkach s veľkým počtom prístupov. Na stránke, kde robíte vývoj by ste túto hodnotu mali nastaviť na 0, aby ste videli všetky stránky.

en: Summary performance log is not enabled. Go to the !link to enable it.
sk: Súhrnný záznam o výkone nie je zapnutý. Zapnete ho na !link.

en: # accesses
sk: Počet prístupov

en: Max Memory (MB)
sk: Pamäť v MB (max.)

en: Avg Memory (MB)
sk: Pamäť v MB (priem.)

en: Query Count (Max)
sk: Počet požiadaviek (max.)

en: Query Count (Avg)
sk: Počet požiadaviek (priem.)

en: No statistics available yet.
sk: Zatiaľ nie je dostupná žiadna štatistika.

en: Showing !shown paths with more than !threshold accesses, out of !total total paths.
sk: Zobrazuje sa !shown ciest s viac ako !threshold prístupmi z celkového počtu !total ciest.

en: database
sk: databáza

en: Log database query timing and query count for each page. This is useful to know if the bottleneck is in excessive database query counts, or the time required to execute those queries is high. Enabling this will incurr some memory overhead as query times and the actual query strings are cached in memory as arrays for each page, hence skewing the overall page memory reported. Please note that this settings is enabled or disabled in the settings of the devel module.
sk: Zaznamenávať trvanie a počet databázových požiadaviek pre každú stránku. To je užitočné v prípade nadmerného množstva alebo trvania požiadaviek. Zapnutím tejto voľby zvýšite spotrebu pamäte, pretože trvania požiadaviek a samotné reťazce požiadaviek sa ukladajú v pamäti ako polia pre každú stránku, čo skreslí  celkové oznamované množstvo pamäte. Pamätajte prosím, že toto nastavenie sa vypína alebo zapína v nastaveniach modulu devel.
