Performance Logging and Monitoring (7.x-1.7-beta1) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Date
nl: Datum

en: No log messages available.
nl: Geen logberichten beschikbaar.

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Path
nl: Pad

en: Last access
nl: Laatste toegang

en: Other
nl: Andere

en: settings page
nl: instellingenpagina

en: Clear
nl: Wissen

en: Logging mode
nl: Logging-modus

en: Detailed logging
nl: Gedetailleerde logging

en: No statistics available yet.
nl: Nog geen statistieken beschikbaar.

en: Showing all !total paths.
nl: Alle !total paden weergeven.

en: Average memory per page: !mb_avg MB
nl: Gemiddeld geheugengebruik per pagina: !mb_avg MB

en: Total number of page accesses: !accesses
nl: Totaal aantal paginatoegangen: !accesses

en: First access: !access.
nl: Eerste toegang: !access.

en: Last access: !access.
nl: Laatste toegang: !access.

en: Memory (MB)
nl: Geheugen (MB)

en: Anonymous?
nl: Anoniem?

en: Administer performance logging
nl: Prestatielogging beheren

en: Average duration per page: !ms_avg ms
nl: Gemiddelde tijdsduur per pagina: !ms_avg ms

en: ms (Total)
nl: ms (Totaal)
