Performance Logging and Monitoring (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: enabled
uk: увімкнено

en: Development
uk: Розробка

en: Language
uk: Мова

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Date
uk: Дата

en: No log messages available.
uk: Повідомлення в журналі відсутні.

en: Summary
uk: Резюме

en: Path
uk: Шлях

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Last access
uk: Останній доступ

en: Details
uk: Подробиці

en: Other
uk: Інше

en: settings page
uk: сторінка налаштувань

en: No statistics available yet.
uk: Статистичні дані поки недоступні.

en: Total number of page accesses: !accesses
uk: Загальна кількість доступів до сторінок: !accesses

en: First access: !access.
uk: Перший доступ: !access.

en: Last access: !access.
uk: Останній доступ: !access.

en: ms (Max)
uk: мс (Макс)

en: ms (Avg)
uk: мс (Сер)

en: Clear logs
uk: Очистити журнали

en: Milliseconds
uk: Мілісекунди

en: Bytes
uk: Байти

en: Path ID
uk: ID шляху

en: Time when this data was recorded.
uk: Час запису цих даних.

en: Amount of memory consumed in bytes when rendering the page.
uk: Розмір використаної пам'яті при генеруванні сторінки.

en: Anonymous user?
uk: Анонімний користувач?

en: Are you sure you want to clear all summary data?
uk: Ви дійсно бажаєте очистити всі підсумкові дані?
