Performance data (7.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Edit
cy: Golygu

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd
