Permissions Grid (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Name
ru: Название

en: Content type
ru: Тип материала

en: Create
ru: Создать

en: Flag
ru: Пометить флагом

en: locked
ru: заблокировано

en: Delete terms
ru: Удалить термин

en: Profiles
ru: Профили

en: View own
ru: Просматривать свои

en: Save permissions
ru: Сохранить права доступа

en: Unflag
ru: Снять пометку

en: edit role
ru: редактировать роль

en: Manage permissions for nodes.
ru: Управлять разрешениями для материалов.

en: Edit own
ru: Редактировать свои

en: Edit any
ru: Редактировать любые

en: Delete own
ru: Удалять свои

en: Delete any
ru: Удалять любые

en: Edit terms
ru: Редактировать термины

en: Administer terms
ru: Управлять терминами

en: View any
ru: Просматривать любые

en: edit permissions grid
ru: Редактировать сетку разрешений

en: Permissions grid
ru: Сетка разрешений

en: Provides an administrative page showing related permissions in grid format.
ru: Предоставляет административную страницу, показывающую связанные разрешения в виде сетки.
