Permissions Grid (7.x-1.2) - en to lv translation catalogue (10 entries)

en: Operations
lv: Darbības

en: Taxonomy
lv: Taksonomija

en: Name
lv: Nosaukums

en: Content type
lv: Satura veids

en: Create
lv: Izveidot

en: locked
lv: slēgts

en: Delete terms
lv: Dzēst terminus

en: Profiles
lv: Profili

en: Save permissions
lv: Saglabāt atļaujas

en: edit role
lv: rediģēt lomu
