Permissions Grid (7.x-1.3) - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Edit
cy: Golygu

en: Name
cy: Enw

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Create
cy: Creu

en: locked
cy: wedi cloi

en: The changes have been saved.
cy: Mae'r newidiadau wedi cael eu cadw.

en: Profiles
cy: Proffilau

en: Save permissions
cy: Cadw hawliau

en: edit role
cy: golygu swyddogaeth
