Permissions Grid (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Create
fr: Créer

en: Flag
fr: Marquer

en: locked
fr: verrouillé

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Delete terms
fr: Supprimer des termes

en: Profiles
fr: Profils

en: Save permissions
fr: Enregistrer les droits d'accès

en: Unflag
fr: Démarquer

en: edit role
fr: modifier le rôle
