Permissions per Webform (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Webform
de: Webformular

en: Access own webform submissions
de: Auf eigene Webform-Eingaben zugreifen

en: Edit own webform submissions
de: Eigene Webformular-Eingaben bearbeiten

en: Delete own webform submissions
de: Eigene Webformular-Eingaben löschen

en: The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
de: Die %authenticated-Rolle ist für jeden registrierten Benutzer der Website gültig, unabhängig von weiteren zugewiesenen Rollen.
