Permissions Variable (7.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: edit permissions
oc: modificar los dreches d'accès

en: @name <em>(locked)</em>
oc: @name <em>(blocat)</em>
